Ile kosztuje profesjonalna aranżacja wnętrz?

Budując nowy dom lub kupując mieszkanie, jedną z pierwszych inwestycji, które należy zrobić przed wprowadzeniem się do nowego lokum, jest wykończenie wnętrza. Jest to proces dość skomplikowany i często zajmuje nie mniej czasu niż postawienie domu od samych fundamentów. W praktyce oznacza to, że aranżacja wnętrz może pochłonąć nawet drugie tyle czasu i budżetu, co początkowe etapy budowy. Chcąc ten etap przyspieszyć lub sprawić, aby przebiegał bardziej profesjonalnie, można go zlecić wykwalifikowanym specjalistom, którzy zajmują się projektowaniem wnętrz.

Aranżacja wnętrz – koszty

Wielu z nich poza samym projektowaniem zajmuje się także nadzorowaniem prac wykończeniowych i dopilnowaniem tego, aby inwestycja została zrealizowana pod klucz, a właściciele nieruchomości mogli cieszyć się gotowym wnętrzem. Zlecając firmie zewnętrznej zaprojektowanie wnętrza, trzeba liczyć się z pewnymi kosztami. Rynkowe stawki są bardzo rozległe, gdyż zależne są od wielu czynników. Aranżacja wnętrz może być zlecona w różnym zakresie, co jest jednym z najistotniejszych aspektów wpływających ostatecznie na cenę. Minimalne ceny zaczynają się od pięćdziesięciu złotych za metr kwadratowy zaprojektowanej powierzchni, ale mogą sięgać nawet kilkuset złotych.

Zakres prac firmy zewnętrznej podczas aranżacji wnętrz

Jest to zależne także od tego, jak duży projekt się zleca. Jeśli jest to projekt całego domu lub mieszkania, jednostkowa cena za metr kwadratowy będzie niższa. Jeśli jest to jednak jedynie jedno pomieszczenie, aranżacja wnętrz będzie droższa. Za zaprojektowanie jednego pomieszczenia biuro projektowe może zażądać nawet kilku tysięcy złotych, jednak przeważnie jest to nieco niższy koszt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *