Styl rustykalny czy minimalistyczny?

Wybierasz meble do salonu, pokoju dziecka lub kuchni? Aranżacja wnętrz to wyzwanie. Zapewne zastanawiasz się, w jakim stylu je urządzić, by meble nie tylko cieszyły oko, ale też posłużyły na lata. Jego zaletą jest to, że pasuje do każdego pomieszczenia, sprawdzi się zarówno w pokoju niemowlaka, nastolatka jak i dorosłego. Łatwo zmienić detale, więc jedna kolekcja mebli posłuży na lata.

Kompaktowe rozwiązania okażą się praktyczne i uniwersalne, będą pasować zarówno do pokoju chłopca jak i dziewczynki. Minimalistyczny wystrój pozwala wyciszyć się od nadmiaru bodźców, uporządkować przestrzeń. Jednak dla niektórych surowy minimalizm może wiać nudą.

Styl rustykalny

Interesującą alternatywą może być połączenie stylu rustykalnego z minimalistycznym. Surowe formy są urozmaicane zdobnymi frezami, np. imitującymi deski. Finezyjne gałki i zdobione nóżki nadają kolekcjom charakteru. Jednak styl rustykalny może nie zadowolić dorastającego chłopca. Szybko może się też opatrzeć i detale utrudnią nam dobór mebli z innej kolekcji, by pasował do całości. Będziemy musieli zostać wierni jednemu producentowi.

Sporą popularnością cieszy się styl skandynawski, który łączy minimalizm, zamiłowanie do natury i prostych rozwiązań z duszą. Dominuje w nim biel, sosnowe drewno, jasne kolory, które rozświetlają pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *