Styl loftowy czy skandynawski?

Zanim zaczniemy aranżować nasz dom lub mieszkanie, warto zdecydować się na konkretny styl. W ostatnich latach sporą popularnością cieszy się aranżacja wnętrz w stylu loftowym i skandynawskim. Co wyróżnia te dwa style? Styl loftowy cechuje się otwartymi przestrzeniami oraz przemysłowym wyglądem mebli. To surowe, minimalistyczne rozwiązania, nogi krzeseł wykonane są z ciemnego metalu, z którym świetnie łączy się drewno.

Styl loftowy pasuje do dużych pomieszczeń. Dominują w nim ciemne, mroczne barwy. Raczej nie będzie pasował do pokoju dziecka, ale sprawdzi się u ekscentrycznego singla. Kanapy powinny być nowoczesne, gładkie, industrialne.

Styl skandynawski

Po przeciwnym biegunie jest styl skandynawski, jedyne, co łączy oba style to zamiłowanie do minimalizmu. Styl skandynawski to jasne kolory, ciepłe drewno, idealny do pokoju dziecięcego i stworzenia rodzinnego klimatu. Styl skandynawski jest inspirowany naturą, ciepłe drewno przełamują szarości. Biel dominuje ze względu na prostotę i funkcjonalność. Meble z recyklingu, naturalne materiały, jak szkło, drewno idealnie wpisują się w styl skandynawski.

Pamiętajmy, że aranżując wnętrze, należy być wiernym sobie, a nie modzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *