Krzewy i drzewa wolne od chorób

Przy planowaniu i projektowaniu, a następnie wykonawstwie ogrodu czy nawet niewielkiego zazielenienia, bardzo ważne jest wybieranie roślin nie tylko odpornych na choroby czy gorsze warunki glebowe albo atmosferyczne. Istotne jest, aby sadzonki czy zaszczepki były całkowicie zdrowe i dorodne już w momencie ich nabycia, a niektóre ogromne centra handlowo-ogrodnicze nie są w stanie zagwarantować pochodzenia i utrzymania oferowanych okazów. Zupełnie inaczej niż szkółka drzew i krzewów, która zawsze dochowuje maksymalnej staranności zarówno w procesie sprowadzania, hodowania jak i pielęgnowania oferowanych roślin.

Krzewy i drzewa dla wymagających

Utrzymanie krzewów i drzew teoretycznie nie jest wymagającym procesem, o ile roślinom tym nie przytrafiają się żadne choroby czy pasożyty. W rzeczywistości jednak, czego dowodzi każda szkółka drzew i krzewów, kluczowym zabiegiem pielęgnacyjnym tak dla drzew jak i krzewów jest ich regularne przycinanie. Tylko w ten sposób drzewa i krzewy stojące blisko siebie mogą zdrowo koegzystować, a przy okazji przybrać atrakcyjny wizualnie kształt.

Różne uwarunkowania glebowe

Każda roślina potrzebuje innych warunków glebowych, innego podlewania i ekspozycji na słońce, a dodatkowo rozrasta się do innych rozmiarów, kwitnie w inny sposób – a to po dwóch czy trzech sezonach może stanowić wyzwanie dla początkującego ogrodnika. Zwłaszcza, jeśli taka roślina początkowo niewielkich rozmiarów zasadzona została na balkonie czy tarasie i konieczne jest jej przeniesienie na zewnątrz. Szkółka drzew i krzewów daje możliwość przekonania się w warunkach rzeczywistych, jak dana roślina wygląda po zakwitnięciu, jak się rozrasta i jakie rozmiary ostatecznie przyjmuje. Dzięki temu uniknąć można poważnych problemów w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *